07Od października 2018 roku w Przedszkolu Nr 1 w Hajnówce rozpoczęła się bezpłatna nauka karate tradycyjnego dla chętnych przedszkolaków.

Na zajęcia uczęszcza około 30 dzieci z wszystkich grup wiekowych. Naukę prowadzi pan Jerzy Iwaniuk doświadczony trener i działacz Klubu Karate Tradycyjnego w Hajnówce. Mali karatecy na pierwszych zajęciach poznali historię tej dyscypliny sportowej. Dowiedzieli się, że karate tradycyjne to sztuka samoobrony pochodząca z Japonii, której głównym celem, jako sztuki walki bez użycia broni, jest wszechstronny rozwój trenujących. Ćwiczenie karate ma też korzystne działanie na ich stan umysłu i równowagę emocjonalną. Zajęcia zorganizowane w Przedszkolu Nr 1 z inicjatywy pana Jerzego Iwaniuka, trafiły w zainteresowania przedszkolnych sportowców, których na co dzień rozpiera „ruchowa” energia. Z chęcią czekają na piątkowe, popołudniowe treningi. Na pewno pozwolą one zrozumieć przedszkolakom, że oprócz umiejętności w sztuce walki, ważne jest wyćwiczenie pozytywnych cech charakteru tam, gdzie walka nie jest potrzebna. Może podczas tych zajęć wyłonią się też młode sportowe talenty….

Opacowanie: J.Ruszuk