0723 października dzieci z grupy 4-latków odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór zawierający książki dla dzieci. Celem zajęć było: poznanie zwyczajów zwierząt leśnych w okresie jesiennym, zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani Agnieszka przygotowała pogadankę oraz zagadki na temat zwierząt leśnych, przeczytała krótkie książeczki o zwyczajach zwierząt , które dzieci miały okazję obejrzeć. Zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Dzieci otrzymały niespodziankę w postaci kolorowanki. Obejrzały wystawę prac plastycznych, wśród których odnalazły swoje własne prace. Były bardzo zadowolone ze spotkania. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Serdeczne podziękowania Dyrekcji i Pracownikom za współpracę.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun