05W związku z obchodami w tym roku 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy odbyć wycieczkę śladami polskiej historii i kultury.

Udaliśmy się do Parku Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce. 28 września przedszkolaki z gr. III i V mogły zwiedzić to urokliwe miejsce i podziwiać miniatury podlaskiej architektury, które bez wątpienia wywarły na nich ogromne wrażenie. Pogoda tego dnia dopisała więc korzystając z gościnności właściciela obiektu zwiedzanie połączyliśmy ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Ziemniaczana uczta udała się znakomicie. Dzieci w dobrych humorach wróciły do przedszkola i dzieliły się wrażeniami z odbytej wycieczki. Przedszkolaki wykonały pracę na temat: ,,Co najbardziej podobało mi się w PMZP?”. Z powstałych prac stworzyliśmy wystawę.

Opracowała: Elżbieta Omelianiuk