Na scenie stoją dzieci z grupy „Kolebka” ubrane w ludowe stroje. Przed nimi siedzą widzowie. Z tyłu na ścianie wisi duży ekran z grafiką Festiwalu „Po swojomu”3 grudnia 2023 roku dzieci ze starszej grupy „Kolebka” wystąpiły na scenie w auli dawnej „Politechniki’ biorąc udział w „II Festiwalu Gwary Pogranicza – Po Swojomu”.

To ważne wydarzenie w Województwie Podlaskim promujące gwarę pogranicza zostało zorganizowane przez Fundację Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych w ramach projektu "Hajnówka OdNowa - Zielona Transformacja". Było to spotkanie z muzyką i kulturą terenów leżących przy granicy z Białorusią, a głównymi bohaterami Festiwalu byli tutejsi ludzie. Zespół „Kolebka” rozpoczął festiwal i wykonał dwa utwory: „Oj, ja małada” oraz „Michasiok haściej zbiraje”. Występ przed liczną publicznością był dla dzieci ogromnym wyzwaniem. Małym artystom towarzyszyły pozytywne emocje, zaś każda piosenka była nagradzana głośnymi oklaskami. Wiernie kibicowali im rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Prezentowaliśmy w ten sposób wizerunek i działalność naszej placówki na zewnątrz poprzez lokalną i podlaską prasę, radio i telewizję, promując przedszkole.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Volga Viluk

Na zdjęciach dzieci z zespołu „Kolebka” podczas przygotowań do występów oraz po występach otrzymując nagrody. „Kolebka” w strojach ludowych prezentuje się na scenie śpiewając i inscenizując piosenki.