Na stoliku znajdują się opakowania zgromadzonej w przedszkolu karmy dla bezdomnych zwierząt. W tle stoi choinka.W naszym przedszkolu, jak co roku, zorganizowano zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt. Dzieci entuzjastycznie przynosiły opakowania karmy suchej i mokrej wyrażając swoja troskę o potrzebujące pieski i kotki.

 

Podczas zbiórki nie zabrakło elementów edukacyjnych, w ramach których dzieci mogły dowiedzieć się więcej o potrzebach bezdomnych zwierząt oraz o tym, jak mogą im pomóc. Nauczyciele zorganizowali też krótkie prezentacje, aby podkreślić wagę troski o zwierzęta i kształtować postawy empatii i odpowiedzialności.

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności przedszkolnej udało się zgromadzić sporą ilość karmy. Po zakończeniu zbiórki, w Mikołajki, wszystkie zebrane dary zostały przekazane Podlaskiej Fundacji Dla Zwierząt „Bonifacy” oraz do „Tymczasem pod Lasem” gdzie posłużą do zadbania o potrzebujące zwierzaki.

Ta inicjatywa nie tylko przyczyniła się do poprawy warunków życia bezdomnych zwierząt, ale także wpłynęła pozytywnie na rozwijanie wrażliwości społecznej i empatii wśród najmłodszych. Dzieci miały okazję doświadczyć radości dzielenia się z innymi oraz zrozumieć, jak ważna jest troska o te, które nie potrafią samodzielnie zadbać o siebie.

Aneta Jurczuk, Halina Grzeszkiewicz

Zdjęcia w galerii przedstawiają dzieci z poszczególnych grup, które stoją przy zgromadzonej podczas akcji karmy dla zwierząt.