zdjecie grupoweW październiku w naszym przedszkolu trwała akcja zbiórki żołędzi, której organizatorem były Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Białowieska.

Akcja miała na celu kształtowanie wrażliwości dzieci na los zwierząt, oraz zwrócenie ich uwagi na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku. Dzieci i rodzice wykazali się zaangażowaniem, dzięki czemu udało się nazbierać sporą ilość żołędzi.

 

2 listopada Leśniczowie z Nadleśnictwa Browsk i Hajnówka przybyli do przedszkola po odbiór zbiorów. Przedszkolaki z grupy Sikorki przekazały leśnikom uzbierane żołędzie, które w okresie zimowym trafią na polany żubrowe i będą przysmakiem dla zwierząt oraz pozwolą im lepiej przetrwać zimę.

Spotkanie z leśnikami było również okazją do poszerzenia wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską oraz sposobów ich opieki w okresie zimy. Dzieci w aktywny sposób poznawały co jedzą leśne zwierzęta oraz usłyszały wiele ciekawostek o królach puszczy – żubrach.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz ich najbliższym, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Aneta Jurczuk, Mirosława Nikonczuk

W galerii poniżej znajdują się fotografie, na których dzieci wraz z panią leśnik siedzą na dywanie w przedszkolnej sali. W kolejnych wspólnie pozują do zdjęcia.