dzieci kładą kwiaty na pomniku11 Listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku była to już 105 rocznica tego ważnego wydarzenia w historii narodu polskiego.

Tego dnia każdy mały i duży pamięta o tym, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Niepodległości. Także Zuchy z 30 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z Przedszkola nr 1 w Hajnówce pod opieką pani Moniki Pietraszko wzięły udział w głównych uroczystościach miejskich. Zgodnie z Prawem Zucha z flagami biało – czerwonymi w ręku zuchy dumnie maszerowali w pochodzie główną ulicą miasta spod kościoła p.w. św. Cyryla i Metodego na skwer im. Dymitra Wasilewskiego. Uroczystości rozpoczęło wspólne śpiewanie hymnu. Jak na zuchy przystało każdy znał słowa hymnu i głośno śpiewał. Następnie przemówienie wygłosił Burmistrz miasta. Na zakończenie różne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym ofiarom wojen i represji. Nasze zuchy złożyły symboliczne biało – czerwone goździki jako wyraz szacunku i pamięci tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli. Zadaniem każdego zucha i harcerza jest pamięć o ludziach, którzy poświęcili życie dla Niepodległej Polski.

 

Opracowała Ewelina Trusiak

Pierwsze zdjęcia przedstawiają zuchy ubrane w czerwone berety i biało – czerwone chusty, każdy trzyma w ręku flagę Polski. Na kolejnych zdjęciach zuchy wraz z opiekunką maszerują ulicą w pochodzie. Następnie przedszkolaki stoją z flagami oraz białymi i czerwonymi goździkami wśród innych delegacji do złożenia kwiatów pod pomnikiem. Na ostatnich zdjęciach dzieci ustawione parami składają kwiaty pod pomnikiem.