Dzień Dyni w grupie Sówek31 października w grupie starszaków odbyły się obchody jednego z ulubionych świąt wszystkich przedszkolaków.

 

Do sali Sówek zawitały dynie różnej wielkości, kształtu oraz w różnych kolorach. W zabawach dominowała dynia i to ona była tego dnia królową. Królował też kolor pomarańczowy. Dzieci obejrzały film edukacyjny o dyni. Starszaki klasyfikowały dynie , przeliczały je. Był slalom dyniowy oraz zabawa ,,dynia parzy”. Sówki dopasowywały czapki do dyniowych lampionów oraz układały zakodowaną dynię z kubeczków wykorzystując matę do kodowania. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały świecące bransoletki i zgodnie z tradycją tego święta słodki dodatek.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Dzieci oglądają film edukacyjny o dyni. Grają w zabawę dynia parzy , przekazując sobie dynię z rąk do rąk. Wyjmują dynie z koszyka, przeliczają je i ustawiają na dywanie. Wszyscy biegają między pachołkami z dyni. Dzieci układają dynię z kolorowych kubeczków na macie. Przedszkolaki dopasowują dyniowe czapki do lampionów z dyni. Wszyscy pozują do grupowego zdjęcia na tle dyniowej dekoracji.