Dzieci w sali przedszkolnej.Jak co roku 10 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Drzewa”.

Jak to bywa w dni uroczyste w naszym przedszkolu było jak zawsze kreatywnie, wesoło i zabawnie. Ten dzień Skowronki i Sówki spędziły razem. Tematem zajęć były oczywiście drzewa. Drzewa nie tylko te znane, ale także te najdziwniejsze, najstarsze, najwyższe oraz najpiękniejsze jakie żyją na naszej planecie. Tego dnia dzieci poznały budowę drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt oraz przyrody. Były zagadki, zabawy, prezentacja multimedialna. Zakończeniem „Dnia Drzewa” była wspólna praca plastyczna – kolorowanka - „Drzewo” w formacie XXL oraz uroczysta przysięga złożona przez przedszkolaki „że zawsze i wszędzie będą dbać o wszystkie drzewa”.

 

Opracowała: Mariola Samsonowicz, Elżbieta Prokopiuk

W galerii poniżej widzimy dzieci bawiące się w sali przedszkolnej. Dzieci biegają po sali w rytm muzyki. Na pauzę w muzyce przedszkolaki zbierają z dywanu zrobione wcześniej listki z papieru, zabawa kończy się zebraniem wszystkich papierowych listków przez dzieci. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci siedzące na dywanie po turecku i oglądające prezentacje multimedialną przedstawiającą fotografie wybranych drzew z całego świata. Na dalszych fotografiach widzimy dzieci pracujące w grupkach 6 - 7 osobowych układające kolorowankę drzew w formacie XXL, która na kolejnych zdjęciach jest kolorowana przez te same dzieci.