dzieci pozują do zdjęcia przy posągu łosiaKontakt z przyrodą ma decydujące znaczenie dla rozwoju człowieka, szczególnie w najmłodszym wieku, kiedy kształtują się postawy i wyrabiane są nawyki względem otaczającego środowiska”

Janusz Korczak

 W dniu 11 października w ramach obchodów Święta Drzewa przedszkolaki z grupy Sikorki wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Hajnówka. Na dzieci czekała Pani Bożena, która pełniła rolę naszego przewodnika. Na początek Pani leśnik zaprosiła nas do spaceru po terenie Nadleśnictwa. Dzieci obserwowały przyrodę, rośliny i drzewa. Po drodze zbierały kolorowe liście, żołędzie, szyszki, poznawały nazwy gatunków drzew rosnących na terenie. Następnie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, których tematem były drzewa, las i jego mieszkańcy. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do siedziby Nadleśnictwa, gdzie dzieci wykonały prace plastyczne.

Aneta Jurczuk, Mirosława Nikonczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające przedszkolaków podczas ich pobytu w Nadleśnictwie Hajnówka. Dzieci spacerują między drzewami, oglądają rośliny i drewniane rzeźby. Zbierają materiał przyrodniczy. Dzieciom towarzyszy pani leśnik, która oprowadza po terenie i przekazuje wiedzę o drzewach. Na kolejnych zdjęciach najmłodsi bawią się na placu zabaw, korzystają z urządzeń terenowych. Na ostatnich fotografiach dzieci znajdują się w budynku Nadleśnictwa. Siedzą przy stołach, kolorują obrazki.