grupa dzieci pozuje do zdjecia pamiatkowego25 marca dzieci z grupy Sikorek obchodziły Światowy Dzień Wody i Morza Bałtyckiego.

 

Na początku zajęć Sikorki przekazały sobie magiczną kropelkę wody za pomocą klamerek do bielizny. Przedszkolaki poznawały podwodny świat zwierząt morskich oraz odnajdywały Morze Bałtyckie na mapie Polski. Dowiedziały się również jak wodę należy oszczędzać, aby nie zabrakło jej dla przyszłych pokoleń. Dzięki folii malarskiej, papierowym rybkom i morskiej muzyce udało nam się zrelaksować i choć na chwilę przenieść nad morze. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa w pirata na wyspie oraz konkurencja sprawnościowa ze szklanką wody.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Na zdjęciach poniżej dzieci siedzą w kole i przekazują sobie papierową kropelkę za pomocą kolorowych klamerek do bielizny. Przedszkolaki trzymają w dłoniach folię malarską i poruszają nią rytmicznie podczas słuchania muzyki klasycznej. Na folii unoszą się papierowe ryby. Dzieci siedzą na podłodze w kole i naśladują gesty nauczycielki podczas zabawy rytmicznej. Na kolejnych zdjęciach dzieci uczestniczą w konkurencjach sprawnościowych, niosąc w dłoniach kubek z wodą oraz bawią się podczas zabaw muzyczno ruchowych. Na ostatnich zdjęciach przedszkolaki pozują do zdjęć grupowych na tle tematycznej dekoracji.