Przedszkolaki w Hajnowskim Domu Kultury.Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się przywiązania do własnej miejscowości.

Najbliższe otoczenie jest dla dziecka bardzo ważne. Zajęcia muzyczno- taneczne, przeprowadzone w Hajnowskim Domu Kultury, poszerzyły wiedzę naszych przedszkolaków na temat regionu, w którym mieszkają. Poprzez dobrą zabawę przy muzyce i tańcu przypomnieliśmy sobie jakie miejsca w regionie są naszą chlubą, jakie są nasze dobra regionalne, co wyróżnia nasze miasto od innych. Podczas spotkania prowadzonego przez panią Martę Gredel Skowronki i Sikorki odbyły wirtualną podróż kolejką wąskotorową na Topiło, zbierały dary Puszczy Białowieskiej. Sprawdzały i uzupełniały swoją wiedzę o rodzinie Żubra Pompika, bohatera cyklu książek pana Tomasza Samojlika. Poznały również oryginalną recepturę prawdziwego podlaskiego ciasta - Marcinka. Dzisiejsza wycieczka była też bardzo dobrą okazją do spaceru ulicami naszego miasta.

 

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

Galeria poniżej to zbiór zdjęć, na których widać dzieci uczestniczące w przygotowanych zabawach. Na pierwszych zdjęciach dziewczynki i chłopcy siedzą na krzesłach, oczekując na rozpoczęcie zajęć. Dalsze fotografie pokazują dzieci stoją w rzędzie, bawiące się w kolejkę wąskotorową. Dwie dziewczynki mają na głowie czapkę kolejarza. Na kolejnych obrazach siedzą w niewielkich grupach na kocykach. Kolejne obrazy to kolejne, ciekawe aktywności. Podzielone na trzy rzędy dzieci przechodzą po kolei przez hula- hop. Dwoje dzieci rysuje na kartce postać jeża. Dzieci stoją w kole, w środku leży niebieski materiał imitujący jezioro w Topile. Do środka wskakują po kolei dziewczynki i chłopcy. Ostatnie dwa zdjęcia pokazują drużyny, na podłodze ułożone są kartki z sylwetami składników na ciasto Marcinek.