24

23 kwietnia przypada wspomnienie św. Jerzego – patrona harcerzy. Dla zuchów i harcerzy Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim była to okazja do wspólnego świętowania. 11 maja druhny i druhowie spotkali się w Siemiatyczach na obchodach dnia św. Jerzego.

Święto patrona uczciło około 150 osób z Bielska Podlaskiego, Bociek, Brańska, Domanowa, Hajnówki, Holonek, Milejczyc, Siemiatycz i Topczewa. Wydarzenie to rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach oraz molebień w tamtejszej cerkwi p.w. Zmartwychwstania Pańskiego. Następnie odbył się uroczysty apel i bieg patrolowy ulicami miasteczka z zadaniami do wykonania. Na koniec dnia na wszystkich czekały pieczone kiełbaski, przepyszne słodkie wypieki oraz pląsy i zabawy przy ognisku. Pogoda trochę kaprysiła, ale to nie przeszkodziło zuchom i harcerzom w świętowaniu.

dh phm Agnieszka Pieśluk i dh pwd Mariola Kędyś