10

3 maja 2019 roku 30 Gromada Zuchowa „Leśne skrzaty” z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce wzięła udział w uroczystych Obchodach Narodowego Święta upamiętniającego 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

W roku „Dla Niepodległej” zuchy z „Jedyneczki” celebrują wszystkie święta ważne dla Polski. To dla zuchów kolejna piękna lekcja patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny.

Po Mszy w intencji Ojczyzny w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, zuchy w galowych mundurkach przemaszerowały razem z przedstawicielami władz miasta, rodzicami i mieszkańcami Hajnówki przy akompaniamencie Orkiestry Dętej do Parku Miejskiego pod Obelisk im. Konstytucji 3 Maja. Tu odśpiewały hymn państwowy i złożyły kwiaty przy pomniku upamiętniającym Konstytucję 3 Maja.

Gromada zuchowa „Leśne skrzaty” z Przedszkola nr 1 w Hajnówce uświetniła również popołudniowy uroczysty Koncert z okazji Obchodów 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Hajnowskim Domu Kultury. Przedszkolaki rozpoczęły go narodowym polskim tańcem - polonezem.

J.Ruszuk, A.Pieśluk