1228 marca dzieci z grupy "Skowronki" wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hajnówce, gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, przygotowanych specjalnie dla nich w szkolnej świetlicy.

 

Celem zajęć było zapoznanie z Ozobotami, małymi inteligentnymi robocikami. Okazało się, że choć małe to potrafią naprawdę wiele - są bardzo atrakcyjnym narzędziem do nauki podstaw programowania oraz zabawy. Przedszkolaki programowali je poprzez rysowanie i kolorowanie tras - roboty poruszały się po liniach i odczytywały kolory, które ułożone w odpowiedniej kolejności stanowiły dla nich kody – zadania do wykonania, m.in. zwalniały, zawracały, przyśpieszały. Ozoboty to nie tylko uczą programować, ale także rozwijają kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia. To doskonałe połączenie nauki i zabawy.

 

A. Jurczuk