0126 lutego odwiedził nas teatr „CoNieco" z Białegostoku z przedstawieniem pt.: „Kolorowe wiersze". Poeta spotyka w parku malarkę. Po krótkich żartach, postanawiają zająć się poezją.

 

Za pomocą czarodziejskiej zakładeczki do książki, zmieniają płotek w wielką księgę i po chwili oczom widzów ukazują się bohaterowie wierszy dla dzieci z klasyki polskiej. Pojawił się "Chory kotek", „Stefek Burczymucha", który bał się tygrysa, „Żuraw i czapla" oraz wiele innych postaci z poezji dziecięcej M. Konopnickiej, J. Brzechwy, S. Jachowicza i J.I. Kraszewskiego.

Wszystkie postacie niosły pewną naukę dla widza a dodatkowo bawiły swoją ciekawą formą. Lalki bohaterów miały płaską formę, jak ilustracje wyjęte z książki i bajecznie kolorowe. Miały duże możliwości animacyjne, a niektóre przybierały dziwne kształty (np. składały się jak mapa). Malarka, która często zmieniała się w Zakładeczkę, bardzo sprawnie wyciągała morał z każdego wiersza i robiła wiele „psikusów” poecie.