0628 listopada 2018 roku, to dzień który na długo pozostanie w pamięci najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola nr 1, rodziców i gości.

Pierwszy raz najmłodsi byli bohaterami uroczystości, podczas której odbyło się symboliczne pasowanie na przedszkolaka. To wyjątkowe wydarzenie uświetniła swoją obecnością pani Jolanta Stefaniuk - kierownik referatu oświaty w Urzędzie Miasta Hajnówka. Wszyscy z podziwem oglądali popisy talentów najmłodszych przedszkolaków. Słowa przyrzeczenia, wiersze recytowane przez maluszki i piosenki, wykonane zostały z mistrzowskim opanowaniem tremy. Prezentacja potwierdziła, że zasłużyły w pełni na tytuł prawdziwych przedszkolaków. Atrakcją tego wyjątkowego wydarzenia były piękne tańce wykonane przez starszaków i tort – niespodzianka. Na pamiątkę tego ważnego dnia każdy pasowany przedszkolak otrzymał dyplom i pluszowego misia, do pocieszania w trudnych chwilach. Pasowanie okazało się też świetną okazją do lepszego wzajemnego poznania rodziców i nauczycielek.
Teraz maluszki z dumą mogą mówić – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Opracowanie: J.Ruszuk