0920 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka, której strażnikiem na świecie jest UNICEF, a symbolem tej organizacji jest kolor niebieski.

Dlatego też 20 listopada dzieci z grupy V wspólnie z dziećmi z grupy IV z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce świętowały ten wyjątkowy dzień. W trakcie licznych zabaw dydaktycznych, ruchowych oraz działań plastycznych przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do Niebieskiego Królestwa Praw Dzieci. Przypominały i utrwalały swoje prawa, nazywały i wyrażały swoje uczucia i stany emocjonalne oraz uczyły się metod niekonwencjonalnego rozwiązywania konfliktów. Wszystkie zabawy sprzyjały wspólnej integracji. Zabawa była przednia więc liczymy na kolejne wspólne przedsięwzięcia z naszymi przyjaciółmi z Przedszkola Nr 5.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk