09Po raz kolejny dzieci z Przedszkola No 1 w Hajnówce uczęszczające na zajęcia a dodatkowym językiem białoruskim wzięły udział w „Mastackich Sustreczach Szkolnikau” zorganizowanych przez Muzeum Kultury Białoruskiej oraz Stowarzyszenie Nasza Szkoła.

Zespół „Kolebka” miał zaszczyt rozpocząć uroczystość prezentując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po raz pierwszy zaprezentowały się na scenie dzieci 4- letnie z przedstawieniem „Wosień”. Następnie pięknie ubrane w tradycyjne stroje ludowe starszaki zaprezentowały dawny ludowy obrzęd „ wieczorki”. Rekwizyty wykorzystane w przedstawieniu zostały przywiezione bezpośrednio z wiejskich chat naszego regionu. Eksponaty dodatkowo wzbogaciły scenografię spektaklu. Występy małych przedszkolaków spotkały się z ogromną sympatią publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

M.Nikonczuk, A.Suprun, E.Szymańska, V.Viluk