0530.11.2018r. przedszkolaki z grupy IV wybrały się z wizytą do hajnowskiego Aresztu Śledczego.

W tym dniu odbyło się tam uroczyste rozstrzygnięcie VI Ogólnopolskiego Konkursu Bajka, którego organizatorem jest Areszt Śledczy w Hajnówce i Fundacja na rzecz Budowania otwartego społeczeństwa ONI to MY. Konkurs adresowany był do więźniów osadzonych na terenie całego kraju oraz funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Głównym zadaniem uczestników konkursu było napisanie bajki dla dzieci. Przedszkolaki, wraz z innymi zaproszonymi gośćmi, z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały dwóch nagrodzonych bajek, które przy akompaniamencie akordeonu przepięknie opowiedziała Katarzyna Jackowska- Enemuo z Fundacji ONI - TO MY. Następnie dzieci zaprezentowały przygotowaną z nauczycielkami cześć artystyczną, za którą zostały nagrodzone brawami oraz słodkimi upominkami. Miłe spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

Aneta Jurczuk