08Nasze przedszkolaki uczęszczające na zajęcia z dodatkowym j. białoruskim wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Białoruskiej.

Obejrzały tam spektakl „Nie chaczu być Pryncesaj” w wykonaniu Teatru Hramada Siabrou z Mińska, który odwiedził Hajnówkę w ramach Fesiwalu ODE. Było to niepowtarzalne, współtworzone przez dzieci przedstawienie. Dzieci zajęły super miejsca na „płachtach” i wspólnie z bohaterami podróżowały po świecie uczuć i emocji .Poznały radość, miłość, smutek, a nawet strach. Doskonale się przy tym bawiły, śpiewały oraz tańczyły. Podniosły nastrój potęgowała kolorowa scenografia, aktorzy wychodzący do publiczności, wzorzyste kostiumy, piękna muzyka i aranżacje piosenek. Spektakl był niezwykle pouczający, z morałem: nie należy udawać kogoś innego, lecz zawsze być sobą. Dostarczył wielu pozytywnych i niezapomnianych wrażeń, wywołał różne emocje i uczucia, zachęcił do kolejnych spotkań z teatrem. Dzieci były zachwycone. Pełne dobrego humoru wróciły do przedszkola. Serdeczne podziękowania pani Joannie Troc za zaproszenie.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun, Ewa Szymańska