23Wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji.

Przedszkolaki z grupy II po raz kolejny wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, tym razem akcentujących obchody Święta Niepodległości. Wychowanie w duchu patriotycznym to jeden z priorytetów programu nauczania przedszkolnego. Dzień 11 listopada najważniejsza data w historii naszej Ojczyzny. Prowadząca zajęcia bibliotekarka w atrakcyjnej i przystępnej formie zainteresowała dzieci dziejami Polski oraz przybliżyła polskie symbole narodowe. Miały również możliwość obejrzenia całej biblioteki, wystawy „Niepodległa” oraz wielu ciekawych książek.
Należy więc zachęcać dzieci nie tylko do czytania wspólnie z rodzicami, ale i do sięgania po informacje z innych dostępnych źródeł np. w bibliotekach. Bezpośredni kontakt z książką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Przedszkolaki poprzez udział w tego typu zajęciach edukacyjnych już od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i rodzinnej ziemi.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun