Dzieci siedzą na dywanie w przedszkolnej sali. Przed nimi leżą plansze przedstawiające rożnego rodzaju pączki.8 lutego w grupie Wróbelki obchodziliśmy najbardziej znany w Polsce słodki dzień - Tłusty Czwartek. Chyba nie ma nikogo kto nie zjadłby tego dnia chociaż jednego pączka lub faworka.

Dlatego też nie mogło zabraknąć świętowania tego dnia w grupie 3-latków. Na początku przedszkolaki poznały zwyczaje związane tłustym czwartkiem, policzyły kolorowe pączki i donaty oraz dowiedziały się jakie produkty potrzebne są do przygotowania pączków. Następnie poćwiczyliśmy "pączkową" gimnastykę, w której pomagał nam różowy donat oraz bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe z "pluszowymi i gumowymi" pączkami między innymi rzucaliśmy do celu i toczyliśmy "pączki" po dywanie. Nie mogło zabraknąć tego dnia również pracy plastycznej, która polegała na ozdabianiu pączka za pomocą farb i patyczków kosmetycznych. Na zakończenie dzieci obejrzały film edukacyjny o przygotowywaniu pączków oraz historii powstania pączka. Na podwieczorek każdy zjadł pysznego i mięciutkiego pączka. Z pewnością był to bardzo słodki dzień.

 

Opracowała Ewelina Trusiak

Na zdjęciu widać dzieci siedzące na kolorowym dywanie oglądające zdjęcia różnych rodzajów pączków, donatów oraz produktów z których robimy pączki. Kolejne zdjęcie przedstawia dzieci stojące w rzędzie i trzymające w ręku kartki z rysunkami produktów potrzebnych do przygotowania pączków. Na następnych zdjęciach widać przedszkolaków wykonujących ćwiczenia pokazane na kartach których bohaterem jest różowy pączek. Kolejne zdjęcia ukazują jak dzieci rzucają pluszowym pączkiem do celu jakim jest kolorowe koło do pływania oraz toczą po dywanie koło imitującego Donata. Ostatnie zdjęcia pokazują jak dzieci ozdabiają szablon pączka za pomocą farb i patyczków kosmetycznych.