dzieci dekorujące swoje pierniczki11 grudnia, naszą grupę odwiedziła pani Justyna oraz pani Kasia. Mamy dzieci z naszej grupy przygotowały warsztaty kulinarno – plastyczne.

Dzięki nim, dzieci mogły osobiście doświadczyć świątecznych przygotowań poprzez wykonanie pierniczków i dekoracji świątecznych. Dzieci przygotowywały ciasto, które następnie wycinały wybranymi przez siebie foremkami. Podczas czekania na pieczone, w tym czasie, ciasteczka dzieci przygotowywały ozdoby świąteczne. W tym roku Jaskółki malowały i ozdabiały brokatem drewniane bombki ze swoim imieniem oraz tworzyły własną kulę śniegową. Kiedy przyszedł czas dekorowania pierniczków, dzieci z wielką radością przystąpiły do ich ozdabiania. Duża ilość dekoracji i kolorów lukrów uaktywniła inwencję twórczą dzieci. Poprzez wspólne działanie i doświadczanie, dzieci kultywowały tradycję, a przede wszystkim odczuwały radość ze świątecznego oczekiwania. Część pierniczków została od razu spałaszowana. Jaskółki chętnie podzieliły się swoimi słodkimi wyrobami z innymi grupami w przedszkolu. Ciasteczek było tak dużo, że resztę dzieci zabrały do swoich domów, wraz z wykonanymi dekoracjami.

 

Serdecznie dziękujemy mamom Neli M. i Szymona G. za poświęcony czas i zaangażowanie.

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące wspólnie przy złączonych stolikach i dekorujące swoje pierniczki. Kolejne, przedstawiają dzieci malujące płaskie, drewniane bombki. Zdjęcia pokazują dzieci zaangażowane w wykonanie kuli śniegowej. Do słoików z wodą dzieci wsypują brokat i sztuczny śnieg. Na innych zdjęciach, każde dziecko ma przed sobą talerzyk z pierniczkami, które dekoruje. Na ostatnich zdjęciach widać gotowe pierniczki, rozłożone na talerzykach papierowych.