Dzieci ubrane w ludowe stroje śpiewają kolędę w Hajnowskim Domu Kultury. W tle świąteczna sceneria i gwiazda kolędnicza.Grupa kolędnicza „Kolebka” z Przedszkola nr 1 w Hajnówce 14 stycznia 2024r. wzięła udział w Koncercie „Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną 2024”, który odbył się w Hajnowskim Domu Kultury.

 

Dzieci uczęszczające na zajęcia z dodatkowym językiem białoruskim miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych i artystycznych. Wykonały dwie kolędy występując ze scenką i gwiazdą kolędniczą. Poprzez wspólne kolędowanie kultywują lokalną tradycję. Poznanie tych treści wpłynęło na stworzenie szczególnych więzi naszych przedszkolaków ze środowiskiem i regionem. Za swój występ otrzymały nagrody oraz gromkie owacje zdobywając sympatię publiczności.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji występów dzieci.

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Volga Viluk

Na zdjęciach dzieci z Grupy Kolędniczej „Kolebka” ubrane w ludowe stroje prezentują się na scenie Hajnowskiego Domu Kultury. Śpiewają kolędy na tle pięknej świątecznej scenerii z gwiazdą kolędniczą.