Na zdjęciu dzieci znajdują się na zaśnieżonej górce w ogrodzie przedszkolnym.

Zima w tym roku zawitała u nas na dobre. Śnieg i mróz nie odpuszczają od jakiegoś czasu.

 

Biała pierzynka okryła całe nasze miasta. Patrząc na piękny, biały puch, trudno jest się oprzeć szalonym zabawom na śniegu. Skowronki również uwielbiają zimowe zabawy na przedszkolnym placu i chętnie korzystają z możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w tak pięknej zimowej scenerii. Ciepłe czapki, szaliki, nieprzemakalne rękawice, kombinezony i buty to przepustka do nieograniczonych harców na przedszkolnej górce. Ograniczać nas mogła jedynie wyobraźnia, a tej dzieciaczkom można tylko pozazdrościć. Zjeżdżanie na „pupie” z górki, robienie aniołów na śniegu, bitwa na śnieżne kulki czy turlanie w białym puchu, to tylko niektóre z zabaw jakie miały miejsce podczas naszych zimowych wyjść. Roześmiani, z czerwonymi policzkami i mnóstwem pozytywnej energii niechętnie powracaliśmy do przedszkola.

Nie zawsze jednak pogoda była sprzyjająca i musieliśmy sobie urozmaicać czas w sali. Jedną z atrakcji , z jakiej mogły skorzystać Skowronki było kino sferyczne. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam bajka edukacyjna o powstawaniu zorzy polarnej i gwiazd, wyemitowana w specjalnie do tego stworzonej kopule, nadmuchiwanym balonie. Wrażenia były nie do opisania. W magiczny sposób zostaliśmy przeniesieni w bezkresny kosmos.

Opracowały Iwona Olesiuk Szkopek i Mariola Samsonowicz.

W galerii poniżej widzimy dzieci stojące przy nadmuchiwanej kopule, „sali kinowej” kina sferycznego. Dzieci leżą w środku balonu na rozłożonych matach. Oglądają bajkę emitowaną na ścianach balonu. Na podwórku dzieci bawią się na górce, zjeżdżają na pupach, robią anioły na śniegu, biegają po placu.