na ramieniu dziewczynki pani dyrektor trzyma duży zółty ołówekDzień 1 grudnia w grupie Wróbelków był jednym z najważniejszych dni dla każdego przedszkolaka.

Tego dnia obyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci już od kilku tygodni pod okiem pań ćwiczyły piosenki i tańce, aby jak najlepiej wypaść przed rodzicami, którzy tłumnie zebrali się tego dnia w przedszkolu, aby przeżywać razem ze swoimi dziećmi ten ważny moment w ich życiu. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Joanna Ruszuk. Następnie do sali weszły ze śpiewem na ustach przedszkolaki witające swoich rodziców i najbliższych. Dzieci śpiewały między innymi o tym, że przedszkolaczek to jest zuch oraz tańczyły w parach do piosenki o czerwonym jabłuszku. Po części artystycznej zaprezentowanej przez dzieci, która została nagrodzona przez wszystkich gromki brawami, nastąpiło złożenie uroczystego ślubowania przez przedszkolaki. Dzieci przyrzekały grzecznie się bawić, nie płakać, sprzątać zabawki, być zawsze uśmiechniętymi, kochać swoje panie a przede wszystkim być zuchami i prawdziwymi przedszkolakami. Pani Dyrektor każdemu dziecku wręczyła pamiątkowy dyplom i medal przedszkolaka oraz pluszowego misia, które mają przypominać dzieciom o tym wydarzeniu. Na zakończenie czekała na wszystkich słodka niespodzianka – pyszny tort. Całe wydarzenie zostało uwiecznione przez pana fotografa, który zadbał aby każde dziecko miało piękną pamiątkę tego dnia. Dzień pasowania to wyjątkowa chwila, przepełniona powagą i radością. Z pewnością pozostanie w pamięci dzieci i rodziców na wiele lat.

 

Opracowała Ewelina Trusiak

Na pierwszych zdjęciach widać przedszkolaków ubranych w eleganckie, galowe stroje na granatowym tle, na którym widnieje kolorowy napis „Pasowanie na Przedszkolaka”. Na kolejnych zdjęciach dzieci śpiewają piosenkę, trzymając w dłoniach biało – czerwone flagi Polski, tańczą z nauczycielkami w kole. Na następnych fotografiach widzimy przedszkolaki trzymające w ręku papierowe serca w kolorze białym i czerwonym. Po nich znajdują się zdjęcia, na których dzieci tańczą w parach. Na fotografiach znajduje się również tort z napisem Pasowanie na przedszkolaka, dzieci patrzące na świecącą racę na torcie oraz panią dyrektor krojącą tort, a wokół niej dzieci czekające na swój kawałek tortu.