Dzieci trzymają w misce bułki.Obchodzony 16 października Światowy Dzień Chleba to dobry moment na docenienie wypieku, który jest podstawowym posiłkiem człowieka od wielu lat.

 

Kiedyś wypiekało się go w domowych warunkach, angażując w to nierzadko całą rodzinę i sąsiadów, dzisiaj najczęściej po prostu go kupujemy. Wiele osób uważa samodzielne pieczenie chleba za ciężką sztukę, jednak nic nie daje takiej satysfakcji jak krojenie złotego bochenka upieczonego we własnym piekarniku, czy zajadanie się pysznymi bułeczkami upieczonymi w thermomixie.

Przekonały się o tym dzieci z grupy Wróbelków i Sówek podczas zajęć edukacyjnych i kulinarnych, które rozpoczęły się spotkaniem i wspólnym obejrzeniem filmu edukacyjnego ,,Od ziarenka do bochenka”. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały film oraz poznały etapy powstawania chleba oraz zapoznały się z ciężką pracą piekarza. Dzieci wymieniały rodzaje pieczywa jakie można zakupić w piekarni. Miały też okazję na własne oczy zobaczyć oraz dotknąć prawdziwe kłosy zboża oraz ziarenka z pobliskiej wsi. Przedszkolaki od teorii przeszły do praktyki i pod czujnym okiem pani Agnieszki przygotowały i upiekły pyszne bułeczki, które następnie posmarowane masłem zjadły z ogromną chęcią, dumą i uśmiechem na twarzy.

Opracowała Elżbieta Omelianiuk i Agnieszka Rola

W galerii poniżej widzimy dzieci siedzące na dywanie przed tablicą interaktywną. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci, które z ciekawością oglądają różne rodzaje pieczywa, kłosy zbóż oraz ziarenka z pobliskiej wsi. Na dalszych fotografiach widzimy dzieci, które poznają składniki potrzebne do zrobienia bułeczek. Każde dziecko po kolei mogło zamienić się w piekarza i dodać potrzebny składnik do thermomixa, aby powstały bułeczki wrocławskie. Na ostatnich zdjęciach widzimy przedszkolaki, które trzymają już upieczone bułeczki.