przy stoliku siedzą dzieciDzień Babci i Dziadka to ważne święto, ważne dla samych seniorów. Czekają na nie i obchodzą je także podopieczni Prawosławnego Domu Opieki w Hajnówce.

 

Miłości i szacunku do osób starszych uczymy w przedszkolu już najmłodsze przedszkolaki. Dzieci doskonale wiedzą, co trzeba uczynić, aby sprawić radość najbliższym, ale mają w sobie również głębokie pokłady zrozumienia i empatii w stosunku do całkowicie obcych im osób.

W tym roku podobnie jak w zeszłym postanowiliśmy wspólnie z przedszkolakami przygotować niespodziankę dla seniorów z Prawosławnego Domu Opieki w Hajnówce.. Czterolatki z grupy Sikorki wspólnie ze swoją panią i mamą jednego z chłopców przygotowały pyszne babeczki. Dzieci z grupy Wróbelków, Jaskółek i Skowronków z pomocą swoich pań wykonały dla dziadków piękne laurki.

Wszystkie prezenty w Dniu Babci i Dziadka zawieźliśmy do Domu Opieki i w obecności wszystkich podopiecznych, dyrekcji placówki przekazaliśmy na ręce pracowników ośrodka. Laurki zawisły na swoim honorowym miejscu i długo jeszcze będą przypominać seniorom o tym ważnym dla wszystkich spotkaniu.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Galeria przedstawia zdjęcia, na których przedszkolaki przygotowują babeczki. Dzieci wkładają papilotki do blach z foremkami, miksują ciasto, dodają poszczególne składniki. Dzieci próbują swoich wypieków. Wspólnie pozują do grupowego zdjęcia z babeczkami. Starszaki z dumą prezentują wspólnie wykonaną laurkę. Ostatnie zdjęcia ukazują wizytę w Prawosławnego Domu Opieki i przekazanie babeczek pensjonariuszom.