Przedszkolaki stoją przy choince.Grudzień w grupie Skowronków był miesiącem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Tworzyliśmy dekoracje, piekliśmy pierniczki, kolędowaliśmy, poznawaliśmy tradycje i obrzędy świąteczne. Ten przyjemny czas umilały nam bardziej lub mniej znane pastorałki, kolędy, piosenki Bożonarodzeniowe. Przez to stworzyliśmy w naszej przedszkolnej sali jedyny taki w roku, niepowtarzalny klimat świąt.

 

Przygotowała Iwona Olesiuk Szkopek

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których dziewczynki malują białą farbą świąteczne gałęzie. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci przy stolikach, robiące łańcuchy z bibuły. Następne fotografie pokazują przedszkolaki wycinające pierniki z ciasta i dziewczynki trzymające przy choince spakowane ciasteczka. Przechodząc dalej widzimy dzieci siedzące wokół chusty animacyjnej, na niej siano pod białym obrusem. Na obrusie stoi talerzyk, kubek i sztućce. Na ostatnich zdjęciach dzieci grają w świąteczne sudoku, układają taśmę prezentową Świętego Mikołaja i kolędują przy przedszkolnej choince. W tle widać pięknie wykonaną Gwiazdę Betlejemską.