Grupa dzieci z Mikołajem6 grudnia, jak co roku, nasze przedszkole odwiedził bardzo wyczekiwany gość – Mikołaj. Dzieci z grupy Jaskółki przywitały go serdecznie i zaprosiły do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu.

 

Następnie, jeszcze tego samego dnia, wsiadły w autokar i pojechały do Wioski Świętego Mikołaja położonej w miejscowości Pomigacze, zobaczyć na własne oczy jak On mieszka.

Na miejscu bardzo miłe elfy zaprosiły wszystkich do swojej Pracowni na pyszny poczęstunek, czyli rozgrzewającą herbatkę i świąteczne pierniczki. Potem przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem, podczas którego każde dziecko mogło z nim porozmawiać i powiedzieć o swoich wymarzonych prezentach. Po rozstaniu z Mikołajem, dzieci wraz z Elfami wzięły udział w tańcach i zabawach ruchowych, a następnie uczestniczyły w warsztatach, gdzie przy dźwiękach kolęd wykonywały pierniczki i pisały listy z prośbami do św. Mikołaja. Podpisane listy trafiły do wielkiej skrzynki pocztowej. W drodze na Pocztę dzieci zwiedziły Chatę Mikołaja, Magazyn Prezentów oraz Żywą Szopkę. Na koniec wizyty każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy Certyfikat Honorowego Gościa Wioski Św. Mikołaja.

To była udana i bardzo ciekawa wycieczka, dzięki której wyraźnie mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające Mikołajki w grupie Jaskółki. Dzieci stoją z Mikołajem w swojej sali przedszkolnej. Inne zdjęcia pochodzą z wycieczki do Wioski świętego Mikołaja w Pomigaczach. Przedszkolaki siedzą przy dużych stołach, jedzą pierniczki, piją herbatę. Następnie rozmawiają z Mikołajem, opowiadają o swoich wymarzonych prezentach. Na innych robią pierniczki i piszą listy do Mikołaja. Biorą dział w zabawach z Elfami.