Grupa przedszkolaków podczas spotkania z policjantamiZasady ruchu drogowego wpajamy naszym podopiecznym już od najmłodszych lat. A o bezpiecznym poruszaniu się po chodniku i przechodzeniu przez jezdnię najlepiej uczyć się w praktyce. Stąd też wizyta w naszym przedszkolu policjantów z KPP w Hajnówce i spacer na pobliskie skrzyżowanie.

Podczas spotkania z policjantami dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i utrwaliły znaczenie znaków stojących przy drodze. Policjanci przypomnieli dzieciom o bezpiecznym podróżowaniu samochodem w fotelikach. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie na terenie przedszkola i na placu zabaw. Dzieci zgodnie stwierdziły, że teren przedszkola mogą opuszczać z osobą dorosłą np. swoją panią lub rodzicami i dziadkami w momencie odbierania ich z przedszkola.

Dziękujemy policjantom z KPP w Hajnówce za spotkanie i praktyczną lekcję bezpieczeństwa.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dzieci z Przedszkola Nr 1. Przedszkolaki w asyście pracowników Policji oraz swoich pań, idą parami po chodniku. Stoją przed przejściem dla pieszych. Przechodzą przez jezdnię po pasach.