Dzieci siedzą przy stoliku, jedzą pizzę i piją sok pomarańczowy.Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Przedszkolaki stworzyły swoją pizzę z ulubionymi dodatkami. Najbardziej wyczekiwanym punktem tego dnia było zjedzenie przepysznej pizzy przygotowanej przez nasze Panie Kucharki. Było bardzo miło, smacznie i wesoło.

 

Opracowanie: Agnieszka Rola

 

Fotografie poniżej przedstawiają dzieci siedzące w kółeczku. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie i rozwiązujące zagadki. Na podłodze leżą puzzle, sznurki, klocki. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się w zabawy ruchowe: zabawy w kole, hula hop, zawody z pizzą, rzut woreczkami do hula hop, spacer z plastikowymi kołami. Następne fotografie przedstawiają dzieci, które same przygotowują swoją pizzę z ulubionymi dodatkami. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci jedzące pizzę oraz kolorujące kolorowankę farbami.