Dzieci siedzą na dywanie. Przed nimi literkiDnia 31 października obchodziliśmy w grupie Wróbelków Dzień Dyni. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od spotkania gościem - Dynią Dorotką, dzięki której poznaliśmy budowę dyni, jej rodzaje, kolory a także różnorodne zastosowanie. Każde dziecko mogło dotknąć, powąchać prawdziwą dynie, a przede wszystkim sprawdzić jaka jest ciężka. Przedszkolaki miały okazję spróbować pestek z dyni, które bardzo im posmakowały oraz ułożyć puzzle przedstawiające dynie. Dynia Dorotka podarowała na pamiątkę spotkania każdemu dziecku papierowy emblemat dyni z jego imieniem. Każdemu dziecku zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie z Dynią Dorotką. Marsz z dynią na łyżce – to była kolejna atrakcja dla Wróbelków tego dnia. Na zakończenie naszego dyniowego dnia dzieci wykonały pracę plastyczną polegającą na kolorowaniu sylwety dyni za pomocą farb i korków.

Opracowała Ewelina Trusiak

Na pierwszym zdjęciu widać dzieci siedzące na dywanie i słuchające opowieści nauczycielki. W środku koła znajduje się kolorowy napis Dzień Dyni. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci próbujące pestek dyni i oglądające przekrojoną dynię. Następne zdjęcia przedstawiają układanie przez dzieci puzzli z wizerunkiem dyni oraz uczestniczące w marszu z dynią na łyżce. Kolejne przedstawiają dzieci kolorujące dynie farbami za pomocą korka. Na ostatnim zdjęciu widzimy dzieci pozujące do zdjęcia na tle jesiennego, dyniowego obrazu.