Dzieci w autochodzikach – atrapach samochodów20 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Białymstoku. W trakcie spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpiecznego podróżowania samochodem.

Uczestnicy spotkania ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz na przejściu bez sygnalizatora. W ramach „nauki przez zabawę” dzieci, z wykorzystaniem autochodzików, ćwiczyły bezpieczne poruszanie się po jezdni.

Dzieci poszczególnych grup uczą się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz na przejściu bez sygnalizatora. Na zdjęciach widać rozłożoną w przedszkolnej sali matę przedstawiającą elementy jezdni. Przedszkolaki wykorzystując autochodziki ćwiczą bezpieczne poruszanie się po drodze uwzględniając znaki drogowe i sygnalizację świetlną.