Dzień Czekolady w przedszkoluDnia 12 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Czekolady.

Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Dziś główną atrakcją w przedszkolu było samodzielne smarowanie wafli czekoladą i oczywiście ich degustacja. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady i mogły spróbować czekolady do picia. Na koniec wykonały szablonowe czekolady. Był to z pewnością pyszny dzień.

 

Opracowała Agnieszka Rola

Fotografie poniżej przedstawiają dzieci siedzące w kole, ubrane na brązowo. Następne zdjęcia ukazują dzieci, które próbują różnych rodzajów czekolady. Kolejne zdjęcia przedstawiają, dzieci które rozwiązują zagadki matematyczne na dywanie. Na kolejnych zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach, smarują wafle kremem czekoladowym i próbują słodkości popijając gorącą czekoladą. Zdjęcia kolejne pokazują jak dzieci wykonują pracę plastyczną przy stolikach.