Dzień Marchewki w przedszkoluDnia 4 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki.

W tym dniu przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, ile zawiera cennych witamin i składników odżywczych oraz jak korzystnie wpływa na skórę, włosy, wzrok. Ten dzień wypełniony był zabawami przy piosenkach, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku, a także degustacją marchewkowych babeczek.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

Fotografie poniżej przedstawiają dzieci siedzące w kole, ubrane na pomarańczowo. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci, które dotykają, wąchają i próbują marchewki. Następne zdjęcia ukazują dzieci siedzące na dywanie i rozwiązujące marchewkowe zagadki. Na kolejnych zdjęciach dzieci wspólnie siedzą przy stolikach, jedzą marchewkowe babeczki i piją marchewkowy sok. Na następnym zdjęciu dzieci wspólnie pozują do zdjęcia, oraz ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stolikach. Dzieci ozdabiają marchewkę bibułą i farbami.