Dzieci wręczają laurkę i dziękują za spotkanie policjantom.26 marca przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przeprowadzili z dziećmi naszego przedszkola warsztaty na temat niebezpieczeństw związanych z kontaktem z osobą nieznajomą oraz bezpiecznego zachowania na drodze.

Udzielili dzieciom wskazówek i porad jak zachować się przy nieznajomych, jakich informacji nie należy udzielać osobom dla nich obcych, do kogo zwrócić się po pomoc w sytuacji zagrożenia. Wychowankowie nauczyli się również „bezpiecznej pozycji żółwia” w kontakcie z niebezpiecznym psem. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały i odpowiadały na pytania, opowiadały o swoich doświadczeniach. Wzięły udział w quizie „Koło Wiedzy”. Przedstawiciele hajnowskiej policji otrzymali laurkę z podziękowaniami za codzienną służbę i dbanie o nasze bezpieczeństwo. Dzieci otrzymały w prezencie kolorowanki i opaski odblaskowe.

 

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

Dzieci siedzą na podłodze i na krzesełkach. Umundurowany policjant i cywilny pracownik komendy omawiają temat bezpieczeństwa. Dzieci ćwiczą na podłodze „bezpieczną pozycję żółwia”. Kręcą kołem, losują numer pytania i udzielają odpowiedzi. Dziewczynka i chłopiec wręczają laurkę i dziękują za spotkanie.