Dzieci na dworcu kolejowym.23 lutego dwie najstarsze grupy naszego przedszkola, Skowronki i Sówki, udały się na wycieczkę do Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

Ogromną atrakcją całej wyprawy była podróż pociągiem. Dla wielu dzieci była to pierwsza możliwość skorzystania z tego środka transportu. Pracownicy muzeum przygotowali kilka atrakcji, podczas których bardzo miło upłynął wszystkim czas. Dzieci wzięły udział w warsztatach robienia ziołowych mydełek, zwiedziły muzeum. Dowiedziały się jak funkcjonowały dawniej apteki, jak wyglądały szkolne ławki i przybory. Miały również okazję zobaczyć repliki strojów rekreacyjnych sprzed setek lat. Obejrzały bajkę. Kolejną atrakcją wycieczki, na którą chłopcy i dziewczęta czekali z niecierpliwością, była wizyta w restauracji McDonald’s. Było pysznie! Zwieńczeniem całego dnia był spokojny spacer ścieżkami bielskiego parku miejskiego.

 

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

Fotografie poniżej przedstawiają dzieci podróżujące pociągiem. Dwie grupy wspólnie pozują do zdjęcia pamiątkowego, w tle napis Bielsk Podlaski. Przed budynkiem Muzeum Obojga Narodów robią pamiątkowe zdjęcie. Zwiedzają wystawę dawnej apteki. Stare meble, fiolki, urządzenia, w tym arytmometr. Na kolejnej wystawie oglądają fotografie przyrodnicze Wiktora Wołkowa. Następnie podziwiają piękne stroje rekreacyjne. W sali muzeum robią ziołowe mydełka, dekorują torebki, kolorują rysunki. Kolejne ujęcia to dzieci siedzące przy stolikach w restauracji.