Dzieci w bibliotece szkolnej.W czerwcu 2023 roku wszystkie dzieci z grupy Skowronków i część dzieci z grupy Sówek oficjalnie zakończy edukację przedszkolną.

Od 1 września staną się uczniami hajnowskich szkół podstawowych. Aby ułatwić adaptację dzieci w nowej sytuacji i nowym miejscu, nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Moje dziecko idzie do szkoły”. Jedną z form realizacji projektu jest uczestnictwo w Dniach Otwartych, organizowanych przez szkoły podstawowe. W środę, 22 lutego, Sówki i Skowronki miały okazję zwiedzić Szkołę Podstawową nr 1 w Hajnówce. Dzięki uprzejmości dyrekcji, nauczycieli i pomocy ze strony uczniów przedszkolaki zwiedziły budynek szkoły, sale, bibliotekę, stołówkę szkolną. Miały możliwość doświadczenia wirtualnej rzeczywistości w specjalnie do tego stworzonych goglach. Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej wprowadziły dzieci w radosny nastrój, gdzie oprócz świetnej zabawy rozwinął się również element rywalizacji. Ogromne wrażenie na dziewczętach i chłopcach wywarł dźwięk szkolnego dzwonka, rozpoczynający i kończący zajęcia i przerwy. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziły również szafki na korytarzu i szyfry do ich otwarcia. Przedszkolaki, zapytane o wrażenia z wycieczki, zgodnie stwierdziły, że chętnie podejmą naukę w szkole i już za parę miesięcy zasiądą w szkolnej ławce.

 

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

W galerii poniżej widzimy jak przedszkolaki siedzą w szkolnych ławkach, na głowach mają gogle. Zwiedzają bibliotekę, oglądają półki z książkami, siedzą na kolorowych pufach. W stołówce szkolnej jedzą zupę i piją kompot. Dzieci zwiedzają klasy i salę gimnastyczną. Na sali rozstawione są tory przeszkód. Dzieci pokonują płotki, przechodzą pod materacem, jeżdżą na stołku. Inne rzucają piłką do celu i skaczą na piłkach gimnastycznych.