Grupa przedszkolakówW dniu 23 czerwca grupy Jaskółki oraz Sówki udały się na wycieczkę do gospodarstwa „Ranczo na Sówce” znajdującego się we wsi Bujenka koło Ciechanowca.

Dzieci na miejscu czekało wiele wspaniałych atrakcji, a największą było spotkanie z alpakami. Przedszkolaki mogły dotykać, głaskać i same karmić marchewką te niezwykłe zwierzęta. Nie małą atrakcją również było wyprowadzenie alpaki na spacer – każde dziecko mogło choć przez chwile poprowadzić je samodzielnie. Oprócz alpak dzieci mogły zobaczyć również inne zwierzątka, takie jak na przykład kozy, osły, krowy, króliczki, wielbłąda oraz przeróżne ptactwo.

 

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Aneta Jurczuk, Monika Stepaniuk

W galerii znajdują się zdjęcia przedszkolaków z wycieczki do hodowli alpak. Dzieci znajdują się w zagrodach dla zwierząt, karmią alpaki marchewką. Następnie siedzą przy stole i malują kredkami drewniane magnesy. Na kolejnych zdjęciach animatorka maluje dzieciom twarze. Przedszkolaki wyprowadzają alpaki na spacer. Następnie przy ognisku smażą i jedzą kiełbaski.