Przedszkolaki sadzą cebulę.Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy Sówek sadziły cebulę i siały rzeżuchę.

Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sadzonek: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami sadzenia i siania. Odpowiednio przygotowane dzieci, w niezbędne przedmioty zabrały się za pracę. Każde dziecko posadziło cebulkę i zasiało rzeżuchę. Teraz codziennie ją podlewają i prowadzą obserwacje wzrostu szczypiorku i rzeżuchy. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem oraz rzeżuchą.

 

Monika Stepaniuk

 

Przedszkolaki zapoznają się z wyglądem cebuli oraz etapami jej sadzenia. Dzieci nasypują ziemi do doniczek, następnie sadzą cebulę i wysiewają rzeżuchę. Ostatnie zdjęcia przedstawiają efekty ich pracy.