zdjecie grupowe25 lutego grupa Wróbelków świętowała Dzień Dinozaura. Dzieci już od samego rana aktywnie pomagały tworzyć kącik tematyczny o dinozaurach.

 

Wyszukiwały wszystkie zabawki i przedmioty związane z dinozaurami. Grupa, podczas zabaw zamieniała się w prehistoryczne zwierzęta i naśladowała je ruchem. Mieliśmy sporo radości z wydawanych przez nas dźwięków naśladujących dinozaury. W dalszej części działań, kontynuowaliśmy naukę poprzez zabawę. Pomocne były sylwety dinozaurów oraz plastikowe jajka. Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętność liczenia i przeliczania. Zapoznały się z dziecięcym dodawaniem i odejmowaniem. Wróbelki wykazywały się spostrzegawczością podczas porównywania figurek dinozaurów z ich odpowiednikami na ilustracji. Nie było to łatwe zadanie, kiedy kolory figurek i ilustracji różniły się. Na zakończenie, dzieci wykonały pracę plastyczną technikami mieszanymi. Odbyło się klejenie i malowanie palcami. Obchody Dnia Dinozaura zakończyliśmy czytaniem bajki o dinozaurach oraz wspólnym zdjęciem. Dzieci otrzymały pamiątkowe naklejki.

Opracowała: Amelia Androsiuk

Opis zdjęć

W galerii znajdują się zdjęcia przedstawiające grupę dzieci ustawionych na tle tematycznego kącika o dinozaurach. Na kolejnych, dzieci naśladują ruch dinozaurów. Inne fotografie pokazują dzieci siedzące na podłodze i układające odpowiednią ilość plastikowych jajek do dinozaurów. Dzieci dopasowują figurkę dinozaura do odpowiedniej ilustracji umieszczonej na tablicy. Ostatnie zdjęcia pokazują dzieci wykonujące pracę plastyczną.