Gromadka dzieci stoi przed przejściem dla pieszych. Wśród dzieci są dwie policjantki i wskazują dzieciom  jak należy przejść przez jezdnię. Dnia 29 września (środa) Grupę Sówek odwiedziły panie policjantki. Dzieci poszły na spacer chodnikiem i przechodziły przez różne przejścia dla pieszych. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze.

Panie policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu, w domu i na drodze. Wizyta była także okazją do opowiedzenia przedszkolakom o ciężkiej służbie policjantów. Panie opowiadały najmłodszym, że policjant to przyjaciel wszystkich dzieci, który zawsze chętnie służy pomocą.

 

Monika Stepaniuk

Zdjęcia przedstawiają gromadkę dzieci z dwiema paniami z policji. Panie prowadzą dzieci chodnikiem i wskazują, gdzie i w jaki sposób należy przejść przez jezdnię. Dzieci przechodzą przez jezdnię po pasach.