02Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało pierwszą edycję Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”.

 

Celem konkursu było pielęgnowanie patriotyzmu lokalnego, kształtowanie tożsamości, inwencji twórczej, wyobraźni, wrażliwości artystycznej oraz upowszechnianie dziecięcej twórczości. Konkurs poświęcony został historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkujących go od wieków mniejszości narodowych i etnicznych. Nadesłane prace oceniła powołana do tego celu komisja, która miała niezwykle trudne zadanie wyłonić najlepsze prace. Nagrodę - III Miejsce z naszego przedszkola zdobyła Marysia Szpilko obecnie z grupy 5-latków pod kierunkiem artystycznym Alli Suprun i Mirosławy Nikonczuk. Wyróżnienia zdobyli Martyna Prokopiuk i Tymon Borowski pod kierunkiem artystycznym Elżbiety Omelianiuk, Alli Suprun i Mirosławy Nikonczuk. Podsumowanie konkursu, otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbyło się 26 listopada w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, na które wszystkie dzieci z grupy „Skowronki” ochoczo przybyły. Otrzymały także podziękowania za udział w formie dyplomów, nagrody, słodki poczęstunek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun

04