23Wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji.

 

 

Należy zachęcać dzieci nie tylko do czytania wspólnie z rodzicami, ale i do sięgania po informacje z innych źródeł dostępnych np. w bibliotekach. Bezpośredni kontakt z książką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Dlatego, też dzieci z grupy „Skowronki” po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Miejską w Hajnówce. Celem spotkania było: zapoznanie z serią książek dla dzieci Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia”, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani Basia bardzo serdecznie powitała przybyłych małych gości, następnie przeczytała dzieciom utwór pt.„Kicia Kocia w bibliotece”. Dzieci z uwagą go wysłuchały i ochoczo zabrały się do pracy tworząc obrazki o Kici Koci, które zabrały ze sobą do przedszkola. Pani Basia zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki, a także wypożyczać je w bibliotece. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania. Serdeczne podziękowania pani Basi za współpracę.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun