IMG 20191112 11035412 listopada dzieci z grupy „Skowronki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce uczestnicząc w warsztatach literacko-plastycznych z pisarką książek dla dzieci Barbarą Supeł oraz ilustratorką książek Agatą Łukszą.

Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem pisarza, ilustratora, poznanie przygód głównego bohatera Stasia, rozbudzenie zainteresowania książkami autorki, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Biblioteka posiada bogaty księgozbiór zawierający książki pisarki. Pani Basia w ciekawy sposób opowiadała o tym, co było jej inspiracją do napisania utworu, przygotowała pogadankę o bohaterach utworu. Dzieci znając treść książeczki zadawały mnóstwo pytań. Następnie pod kierunkiem autorki i ilustratorki wykonały ogromnego żubra zwanego „włochatą krową”- postać z książki „Staś Pętelka, Ferie w lesie”, którego akcja toczy się na naszych terenach, a dokładnie w Puszczy Białowieskiej. Potem były autografy, dedykacje i ciepłe pożegnanie .Dzieci otrzymały niespodzianki. Były bardzo zadowolone. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Serdeczne podziękowania Barbarze Supeł i Agacie Łuksza za interesujące spotkanie w miłej i serdecznej atmosferze.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun