08W związku z realizowaną tematyką w grupie „Skowronki” odbyły się zajęcia kulinarne, których głównym celem było rozwijanie samodzielności i aktywności własnej dzieci. Okazało się, że niekoniecznie trzeba być mistrzem kuchni, żeby upiec pyszne ciasto.

Dzieci zapoznały się z przepisem i sposobem wykonania. Wszystkie były bardzo zaangażowane w przygotowywanie ciasta. Z piosenką na ustach „Najłatwiejsze ciasto w świecie...” po kolei łączyły poszczególne składniki i czekały, aż ciasto się upiecze. Najprzyjemniejszy moment – to degustacji ciasta, ale z tym zaczekaliśmy na zaproszonych na uroczystość przedszkolną gości – rodziców. Ciasto owocowe wszystkim dzieciom bardzo smakowało, o czym świadczyły puste talerzyki. Wspólne pieczenie było nie tylko wspaniałą, emocjonującą zabawą, ale również doskonaleniem umiejętności kulinarnych.

M. Nikonczuk, A.Suprun