02W poniedziałek 28 października 2019r. w gmachu Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Europo jesteśmy z Tobą.

15 lat w Unii Europejskiej w barwach biało- czerwonych”. Przedszkole Nr 1 reprezentowała pani dyrektor Joanna Ruszuk, nauczycielka Monika Stepaniuk wraz z dwójką przedszkolaków- zuchów z gromady zuchowej „Leśne skrzaty” i ich rodzicami. Nasze przedszkole znalazło się w gronie wyróżnionych, za co otrzymaliśmy piękny pamiątkowy grawer i okolicznościowe katalogi konkursu.
Cieszy nas bardzo fakt, że udział w tym konkursie pozwolił zintegrować całą społeczność przedszkolną wokół wartości patriotycznych i rodzinnych. Stało się to między innymi podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Rodziny w czerwcu 2019. Dzieci z radością prezentowały symbole narodowe i europejskie podczas wspólnej zabawy.
Konkurs przyczynił się podniesienia świadomości patriotycznej najmłodszych Polaków i Europejczyków z naszego przedszkola.
Reprezentancja z przedszkola otrzymała osobiste gratulacje od Ministra Edukacji Narodowej pana Dariusza Piontkowskiego, Podlaskiej Kurator Oświaty pani Beaty Pietruszki i Wojewody Podlaskiego pana Bohdana Paszkowskiego, którzy uświetnili galę swoją obecnością.
To bez wątpienia dobra lekcja wychowania obywatelskiego dla wszystkich uczestników tego konkursu.
Z dumą i radością przedszkolaki z „Jedyneczki” mogą mówić: „Europo, jesteśmy z Tobą w barwach biało-czerwonych”

Poniżej znajduje się link do prezentacji przedstawiającej w jaki sposób realizowaliśmy dany konkurs.

http://przedszkole1.hajnowka.pl/2019/index.php/336-konkurs-15-lat-w-unii-europejskiej-w-barwach-bialo-czerwonych

M.Stepaniuk, J.Ruszuk