10Korzystając ze słonecznej pięknej pogody 25.10.2019r. dzieci z grupy „Skowronki” wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu na zaproszenie Nadleśnictwa Hajnówka.

 

Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom zawodu leśnika oraz poszerzanie wiadomości na temat środowiska przyrodniczego, jakim jest las , zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Przedszkolaki wyruszyły na zwiedzanie Nadleśnictwa Hajnówka pod kierunkiem leśniczego pana Roberta Kowalskiego, który bardzo ciekawie opowiadał o wykonywanym przez siebie zawodzie, zapoznał dzieci z życiem zwierząt w lesie, drzewostanem puszczy. Spacer leśnymi dróżkami umożliwił dzieciom obserwowanie lasu, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Wspólnie zwiedziliśmy również Muzeum Lasu poznając historię Puszczy Białowieskiej, Hajnówki i jej okolic, a także życie ludzi na naszych terenach dawniej. Dzieci uczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Wyprawa zakończyła się ogniskiem przygotowanym przez pracowników nadleśnictwa oraz rodziców, przy którym wszyscy piekli ziemniaczki, kiełbaski, marchewki i pietruszkę. Były wesołe zabawy i degustacja potraw, które na świeżym powietrzu smakowały wybornie. Najmłodsi spędzili miło czas w otoczeniu pięknej, malowniczej leśnej przyrody. Pełni wiedzy i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola! Nasza wyprawa była ciekawa i inspirująca!

 

Dziękujemy Rodzicom, szczególnie Pani Ewie za przygotowanie ogniska oraz pomoc w opiece nad dziećmi w tym dniu.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun